טיפול וייעוץ זוגי

מערכת זוגיות טובה לא קורית סתם מעצמה אלא זקוקה לתחזוק מתמיד על ידי השקעה נבונה של משאבים, אנרגיה, זמן, טכניקה טובה ומיומנויות אשר ניתן לפתח וללמוד באופן עצמאי אך כמובן באופן מסודר ויעיל במהלך הטיפול הזוגי.  במידה ומשקיעים בזוגיות בהתמדה היא מתפתחת ומשגשגת, אך כאשר מתעלמים מהקשיים , ומזניחים אותה  היא דועכת וחלילה עשויה אט אט להיגמר.

ייתכן שכעת הנכם חווים משבר בזוגיות והנכם מתלבטים מה לעשות האם לנסות ולהגיע לטיפול זוגי או שעולות בכם מחשבות על גירושין וסיום הקשר ואינכם מאמינים שהבעיות יכולות להיפתר, אך כמוכם חשבו מרבית הזוגות שהגיעו אליי והצליחו לשקם את הזוגיות ואף לצמוח מתוך המשבר והקושי. 

משברים בזוגיות  יכולים להגיע מסיבות שונות ולא רק בזמנים של שינויים  שנתפסים כשליליים כמו: משבר כלכלי , פרידה, גירושין   אובדן וכדומה, אלא גם בזמן שינויים  שנחשבים חיוביים, כגון:  הולדת תינוק, מעבר דירה, קידום בעבודה, יציאה לפנסיה ולא חסרים סיטואציות במהלך החיים

שגורמות  לקושי , חוסר איזון  אישי /זוגי ומשפחתי.

חשוב להבין ששינויים ומשברים הם חלק בלתי נמנע מהחיים ולמרות הקושי בהתמודדות איתם, ניתן גם לראות בהם הזדמנות לצמיחה וקרש קפיצה משמעותי עבור הזוגיות שלכם.

יש זוגות שמצליחים להתמודד מצוין עם שינויים ויש כאלו שמתקשים בכך וצריכים עזרה ותמיכה על מנת ללמוד להתגבר על אתגרים שונים, חילוקי דעות, אי הסכמות ודילמות אשר עשויות לפגוע בזוגיות ולהוביל לעימותים, וליחסים לא תקינים.

בטיפול זוגי יעיל וממוקד אפשר ללמוד ולקבל כלים לבניית יחסים יציבים ובריאים, אמפתיה, הקשבה, אכפתיות ותמיכה הדדית.

אל תוותרו!

תנו לעצמיכם הזדמנות להיבנות מחדש להחזיר את האהבה , האינטימיות והתקשורת ולשקם את מערכת היחסים שלכם.  

חשוב להבין שאינני שופטת ואין מטרת הטיפול לקבוע  מי צודק ומי טועה, המטרה שלי כמטפלת זוגית היא ליצור מרחב בטוח לשני הצדדים בו תוכלו לנהל דיאלוג אמתי ומכיל שיאפשר לכל אחד מבני הזוג להרגיש משמעותי כדי שיחד תצליחו להתגבר על כל מכשול ואתגר כעת ובעתיד.

מטרתי כמטפלת זוגית ליצור יחד אתכם מרחב זוגי בטוח  בו תוכלו לשוחח על המשבר הזוגי, הקשיים, הכאבים והמצוקות  ועל האתגרים אשר גרמו לקצר בתקשורת, לפגיעה  ולריחוק בינכם.

תהליך הטיפול הזוגי עמי ירפא את פצעי העבר  וההווה ויוביל לבניית  אמון הדדי ומרחב אישי פתוח ומכיל, שיגרום לסיפוק רב יותר במערכת היחסים, לקבלה, הקשבה ומשם כמובן לחיי שלווה, כבוד הדדי, הערכה ואהבה.

"אהבה פירושה לא רק להביט זה בזה, אלא להביט לאותו כיוון"
אנטואן דה סיינט אקזופר

 

מהן מטרות הטיפול הזוגי?

מפגשי הטיפול והייעוץ הזוגי עמי נועדו ליצור ערוץ תקשורת אפקטיבית ובריאה בין בני הזוג, לשנות דפוסי התנהגות הפוגעים בזוגיות ולעודד צמיחה ושינוי.

המטרה שלי כמטפלת זוגית  היא לסייע לכם  לפתור קונפליקטים בנושאים שונים: חברתיים, רגשיים, מיניים וכלכליים באמצעות כלים ומיומנויות שמובילים לשיפור התקשורת הזוגית, ומכאן למערכת יחסים  בריאה  המתאימה לאישיות ולצרכים הזוגיים שלכם .

טיפול זוגי לא נועד רק עבור זוגות אשר נמצאים במשבר, והוא יכול להועיל לשיפור חיי הזוגיות באופן כללי.

 שמירה על מערכת יחסים קרובה לאורך זמן היא משימה שאינה מובנת מאליה. מצד אחד אנחנו עוברים עם השנים שינויים רבים, ומצד שני, יש בכל אחד מאתנו חלקים שלא בהכרח משתנים.

היבטים אלו של התנהגויות קבועות ו/או משתנות עשויים להשפיע על הקרבה בין בני הזוג, ולייצר פערים חדשים בקשר וטיפול זוגי יכול לסייע לכם להבין זאת ולגלות כיצד הקשר הזוגי שלכם  משתפר להפליא כאשר מצליחים להבין את הרצונות, הצרכים והציפיות של האחר תוך הקשבה ואמפטיה.

המטרה היא שתצליחו  לגשר על הפערים ביניכם, תוך ראיית נקודת מבטו של הצד השני ותיקחו אחריות על הזוגיות שלכם באמצעות  כלים ארוכי טווח שנועדו לעזור לכם להתמודד באופן בונה עם קונפליקטים נוספים בהמשך הדרך המשותפת שלכם.

למי מתאים הטיפול  הזוגי?

  • הטיפול הזוגי מיועד לזוגות בשלבים שונים של מערכת היחסים.

  • זוגות טרום נישואין

  • זוגות נשואים ושאינם נשואים

  • זוגות עם ילדים  - כאשר מדובר בזוגות עם ילדים, ניתן להתמקד הן באספקטים הנוגעים לאימון הזוגיות והן באימון המכוון לשינויים בהתנהלות המשפחתית , הדרכה הורית וכדומה.

 

התהליכים והשלבים הצפויים במהלכו של טיפול זוגי:

שלב ראשון: חבילת אבחון זוגית : האבחון הזוגי נערך בין 1-3 פגישות

​בשלב הראשון חשוב לי כמטפלת זוגית שנכיר לשם תחילת בניית קשר של אמון הדדי שהוא חשוב ביותר לתהליך המשותף.

בפגישה זו תציגו את עצמכם ואת סיפור חייכם, את הצרכים שלכם ואת הסיבות לצורך שלכם בייעוץ. הבנת הדינמיקה הזוגית, זיהוי הצרכים והקונפליקטים ודרכי התקשורת. זהו תהליך משותף, שבו מטרתי כמטפלת זוגית לעזור לכם לאבחן צרכים ותהליכים שהם חשובים לקשר הזוגי ולתקשורת האפקטיבית בינכם.

בהמשך תתקיים פגישה אישית עם כל אחד מבני הזוג:  הפגישות האישיות נועדו למיקוד אישי בעבודה על הקשר הזוגי, במטרה לבנות הרגלים אישיים חדשים ותובנות על התנהלות האישית והזוגית אשר בסופו של דבר יתרמו לזוגיות שלכם.

שלב שני: דיאלוג אפקטיבי

 שלב זה מורכב מפגישות זוגיות ואישיות על פי הצורך שלכם. במפגשים מדברים על המטרות ההדדיות בקשר, על הדברים שמעיקים, מקשיבים, מעלים פתרונות ומחליטים החלטות.  בשלב זה הפגישות נועדו לשיפור ההקשבה, התקשורת והבנת התלות ההדדית שיש בין סיפוק צרכים בסיסיים וזוגיים של צד אחד לסיפוק צרכיו של הצד השני.  

תהליך זה נעשה בעזרת הדרכה ומתן שיטות ודרכים שיאפשרו הקשבה ותקשורת אפקטיבית אשר יתרמו לשיפור

הזוגיות לדיאלוג  חיובי ולמערכת יחסים טובה, מספקת ובריאה.

​בתהליך הטיפול הזוגי עמי, תקבלו כלים וטכניקות ליצירת תקשורת חיובית ונעימה לשם קיום שיח אמיתי, מקבל קרוב ופתוח  בשאיפה לבנות יחסים הבנויים על שיתוף פעולה והדדיות תוך כדי ביסוס הזוגיות על תמיכה ושיתוף רגשיים, חשיבה ותכנון החזון הזוגי המשותף שלכם.

 טיפול זוגי - מיכל ממו

 ? מי אני

נעים מאוד,

שמי מיכל ממו -  בעלת קליניקה לטיפול זוגי, אישי ומשפחתי באשקלון, במהלך השנים צברתי ניסיון רב בסיוע לזוגות, משפחות ויחידים לצמוח ממשברי חיים שונים באמצעות כלים פרקטיים רבים מעולם הטיפול, האימון והגישור הזוגי. 

בהכשרתי:

25 שנות ניסיון חינוכי- טיפולי, תואר ראשון במדעי החברה,  תואר  שני  בחינוך וכן אימון וגישור זוגי ומשפחתי, התמחות בפסיכולוגיה חיובית,   NLP  ותקשורת אפקטיבית.

מטרת הטיפול הזוגי עמי לאתר ולהבין יחד אתכם את מקורות השבר והסכסוך בזוגיות שלכם ולהעניק לכם  פתרונות מעשיים ויישומיים להתמודדות עם אתגרים בהווה ובעתיד. כמו כן בטיפול נציב מטרות ונתאמן יחד בדיאלוג פורה ובכלים שיובילו אתכם לצמיחה זוגית משותפת, שיתוף פעולה, אינטימיות וכמובן לשיפור  איכות החיים הזוגית, המשפחתית והאישית .
אני מזמינה אתכם למלא את הטופס שבסוף העמוד או לשוחח עמי ולעשות את הצעד הראשון שיוביל אתכם לחיים טובים ולמערכת יחסים בריאה.