אימון זוגי

מערכת זוגית נכונה ואמתית מאפשרת לבני הזוג  מרחב של צמיחה והתפתחות.  כולנו רוצים להרגיש שהזוגיות שלנו מאושרת, מספקת ומאופיינת בתקשורת פתוחה, חום , הקשבה ותמיכה.  בפועל, כמובן, במצבים שונים בחיים עולים קונפליקטים ודילמות בזוגיות ,  התקשורת נפגעת ומתחילים להיות עימותים שאט אט עשויים לפגוע בקשר הזוגי.

 

מטרת הטיפול הזוגי לנהל דיאלוג אמיתי ומכיל שיאפשר לכל אחד מבני הזוג להכיר ולהבין את הרצונות, הצרכים והציפיות של האחר תוך הקשבה ואמפטיה.  

בני הזוג  רוכשים כלים ומיומנויות שמובילים לזוגיות מעצימה  המתאימה לאישיותם ולצרכיהם .

בטיפול הזוגי נלמד ליצר מרחב זוגי בטוח  לשיחה על הקשיים, הכאבים והמצוקות בקשר הזוגי וגרמו לקצר בתקשורת ומשם לפגיעה בקשר  ולריחוק בין בני הזוג.

 

תהליך זה ירפא את פצעי העבר  וההווה ויוביל לבניית  אמון הדדי ומרחב אישי פתוח ומכיל, שיגרום לסיפוק רב יותר במערכת היחסים , לקבלה, הקשבה ומשם כמובן לחיי שלווה, כבוד הדדי, הערכה ואהבה.

 

ההחלטה לבוא לתהליך משותף, תאפשר לכם להקשיב לעצמכם, לשמוע דרך המילים מה אתם אומרים לצד השני ולשפר את היכולת שלכם להקשיב באמת למה הצד השני אומר.  תוך כדי תרגול  מיומנויות שיח והקשבה כאשר אתם יושבים אחד מול השני, בנוסף יש לכם את האופציה לשטוח את הבעיות באופן פרטני וממוקד אחד כלפי השנייה ללא הפרעות והסחות דעת באווירה נעימה ושקטה.

למי מתאים האימון הזוגי?

האימון הזוגי מיועד לזוגות בשלבים שונים של מערכת היחסים.

זוגות טרם נישואין

זוגות נשואים ושאינם נשואים

זוגות עם ילדים  - כאשר מדובר בזוגות עם ילדים, ניתן להתמקד הן באספקטים הנוגעים לאימון הזוגיות והן באימון המכוון לשינויים בהתנהלות המשפחתית.

 

בתהליך האימון הזוגי, תקבלו כלים וטכניקות ליצירת תקשורת חיובית ונעימה לשם קיום שיח אמיתי, מקבל קרוב ופתוח  בשאיפה לבנות יחסים הבנויים על שיתוף פעולה והדדיות תוך כדי ביסוס הזוגיות על תמיכה ושיתוף רגשיים, חשיבה ותכנון החזון הזוגי שלכם.

 

מתי כדאי לכם לנסות אימון זוגי ?

 לפניכם מספר שאלות ענו עליהן בכן או לא.

  • האם במקום לשוחח אתם רבים ומתווכחים?

  • האם אתם מרגישים מטען שלילי כלפי בן/בת הזוג?

  • האם אתם מתגעגעים לרומנטיקה שהייתה אך משהו מתקשים לחזור לכך?

  • האם אתם רוצים להרגיש שקט ושלווה בראש?

  • האם אתם שואפים להתנהל בשותפות עם בן/בת הזוג שלכם אבל מרגישים לבד?

  • האם כל דיון על חינוך הילדים נגמר בוויכוח מר?

  • האם נוצרו קואליציות בתוך המשפחה שלכם?

 

אם עניתם כן על לפחות 3 מהשאלות הללו . מומלץ לכם מאוד לעבור תהליך של אימון זוגי שיסייע לכם לממש את הזוגיות עליה אתם חולמים .

 

התהליך:

שלב ראשון: חבילת אבחון זוגית –3 פגישות

  • פגישה זוגית ראשונה הכוללת: הכרות, הבנת הסוגיה והמטרה שלכם. 

  • פגישה אישית עם כל אחד מבני הזוג

 

שלב שני: דיאלוג אפקטיבי

שלב זה מורכב מפגישות זוגיות ואישיות על פי הצורך שלכם. במפגשים מדברים על המטרות ההדדיות בקשר, על הדברים שמעיקים, מקשיבים, מעלים פתרונות ומחליטים החלטות. תחליפו הרגלים מזיקים בפתרונות מועילים.

הזוגיות שלכם תשתפר ותחוו שקט נפשי, שיח מעצים ודיאלוג נעים.

 

אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר ולתאם מפגש לאימון זוגי .

מיכל ממו- אימון אישי, זוגי ומשפחתי