טיפול בחרדות

חרדה היא תגובת חירום טבעית של הגוף על סכנה. מצבי חרדה מתגלים בצורות שונות ובעוצמות שונות ויכולים לגרום לקשת רחבה של תופעות - החל מחוסר נוחות וכלה בדפיקות לב מואצות, רעד, הזעה וסחרחורת.

לפעמים החרדה היא תגובה מוגזמת למצב אמיתי ולפעמים היא מייצרת פוביה הגורמת להימנעות ממצבים שונים הנתפסים כמאיימים. החרדה יכולה לתקוף גם בעקבות עצם המחשבה על אותו מצב או דבר שנחשבים למפחידים. ישנם מצבי חרדה ספונטניים התוקפים ללא כל אזהרה מוקדמת, וישנם מצבי חרדה הנבנים באופן הדרגתי בתגובה למפגש עם מושא החרדה. בחלק מהמצבים הופכת החרדה לתופעה מעיקה וקיצונית שפוגעת באיכות החיים.

ממה נגרמת חרדה?

הפרעות חרדה עלולות להתפתח מגורמים שונים, ולא תמיד ניתן להצביע על סיבה אחת בלבד לבעיה. מקובל לחשוב שחרדה נובעת מגורמים פסיכולוגיים (כמו אישיות), מאירועים שקרו במהלך החיים ומסגנון חיים וגם מגורמים פיזיולוגיים כמו תורשה ותהליכים כימיים במוח.

מה התסמינים?

לחרדה יש גם ביטויים פיזיולוגיים וגם ביטויים פסיכולוגיים. הביטויים הפיזיולוגיים יכולים להיות דפיקות לב מואצות, מתח שרירים, יובש בפה, הזעה, בחילה, שלשול או אי־נוחות בדרכי העיכול, ידיים קרות ולחות, קושי בבליעה. הביטויים הפסיכולוגיים של החרדה יכולים להיות שיתוק, עצבנות, ניתוק מהעצמי ואף חשש מפני שיגעון או מוות.

מהם התקפי חרדה?

התקפי חרדה הם התקפים שמופיעים ללא סיבה ברורה, ובמסגרתם עלולים לחוש חרדה או פחד גדול, לרוב עם תחושות גופניות של עלפון, דופק לב מהיר ומורגש, הזעה, תחושת חום וסחרחורת, צורך לרוץ לשירותים - ותסמינים נוספים.

זה יכול לקרות בבית, כשהולכים ברחוב, או בקולנוע, זה יכול לקרות מתוך שינה וזה יכול לקרות גם במקום רחוק, כמו למשל באמצע טיול בחו"ל

התחושה במהלך התקף חרדה מאוד מפחידה, ועלולה להיות מלווה בפחד ממוות ("אני מרגישה שאני הולכת למות"),  מחנק או מהתעלפות ("אין לי אוויר!") וכדומה.

למרות התסמינים האלה, שאכן מפחיד לחוות אותם, אם אכן מדובר בהתקף חרדה ולא במצב רפואי אחר - המצב איננו מסוכן, ויש לו טיפול מצוין באמצעות שיטות שונות ובינהן NLP

NLP  טיפול בחרדות באמצעות

הטיפול הינו אפקטיבי וממוקד מטרה באמצעות שינוי תפיסתי וחשיבת

הטכניקות בשיטה מאפשרות זיהוי אמונות ומחשבות מעוררות חרדה ומעניקות ארגז כלים פרקטי לזיהוי, שליטה בחרדות והפחתה שלהם באופן משמעותי .  הטיפול ב  NLP ודמיון מודרך מאפשר "תכנות" מחדש של המוח ומשנה את הדפוסים האוטמוטים שקשורים לרב בחוויות קשות מהעבר תוך התמקדות בהווה.

​היכולת לזהות את נקודת המקור הגורמת להיווצרות רגשות שליליים, לטפל בה ובכך לשבור את תהליך היווצרות האמונות השליליות ולהחליפן באמונות חדשות, היא אחת מגדולותיה של השיטה.

מבררים עם המטופל את התהליך החשיבתי האוטומטי שמוביל אותו אל החרדה – ומשם מטמיעים בתת-המודע תהליך חשיבתי חדש, שיעלה באופן אוטומטי ויחליף את התהליך הקודם שהוביל לחרדה.

טיפולי   NLP   הוכחו כאפקטיביים באופן משמעותי במקרים של פחדים, דאגות וחרדות  כל זאת בתהליך אישי, קצר וממוקד .

באמצעות הטיפול אסייע לך להשיב לחייך את הביטחון, הרוגע והשקט הנפשי  כי זה מגיע לך !

מוזמנים לתאם עמי שיחת ייעוץ והכוונה טלפונית.

בטלפון 

בווטסאפ  http://bit.ly/2WMWvih -

או מלאו את טופס יצירת הקשר שבסוף העמוד ואחזור אליכם בהקדם:

 

למה דווקא איתי?

לעיתים החיים מציבים בפנינו אתגרים ואנו צריכים להתבונן פנימה ולהתמודד איתם באומץ. אם אתם מרגישים שאתם יכולים להשיג יותר בחיים, באהבה, בעבודה, במשפחה ועוד אך משהו עמוק חוסם אתכם מלעשות כן, איזה כוח פנימי לא מובן שמעכב אתכם בדרך... זהו המקום בו אני יכולה לעזור לכם לעשות פריצת דרך ולחיות באושר, שגשוג ושלוות נפש בדיוק כמו שאתם חולמים.

קראו את הכתבות שלי