אימון משפחתי

משפחה היא התא המשמעותי ביותר לאדם . המשפחה מעניקה שמחה, ביטחון, אהבה וקבלה, אך לעיתים ישנה מורכבות, קושי ולא מעט אתגרים. אך יותר מכל – משפחה זה לכל החיים!  ולכן אנשים רבים משקיעים משאבים ואנרגיות רבים על מנת לחזק אותה.

 

המערכת המשפחתית משפיעה ומעצבת את ההתנהגות והאקלים של הפרט ושל המשפחה בכלל.  המשפחה היא כמו האינדיבידואל, עם ערכים, אמונות, חזון , שאיפות. שפה ייחודית.

ומגלמת בתוכה אפשרויות רבות של אושר ותמיכה.

 

 

האימון המשפחתי הוא גישה מעצימה להורים כמו לילדים, העוזרת להתוות דרך בהתנהלות המשותפת של הפרטים בתוך התא המשפחתי.

הדגש הוא על "המשפחה כצוות מנצח".

במהלך האימון ישנו מיקוד בכל הקשרים הרגשיים במערכת המשפחתית: הקשר הזוגי, ההורי, קשר הורה-ילד, הקואליציות המשפחתיות והמשפחה המורחבת.

 

במפגשים מתאפשר לבני המשפחה להעלות באווירה רגועה ותומכת את כאבם, בדידותם, תסכולם ונושאים נוספים שעד כה לא זכו לשיח, לדיאלוג ולהקשבה במישור המשפחתי.

 

במפגשים בני המשפחה לומדים ורוכשים ידע וכלים לפתח הקשבה ואמפתיה  לאחר ולגלות את כוחותיו וכוחות המשפחה. כמו-כן, בני המשפחה לומדים לשנות את דפוס ההתנהגות המקבע אותם במצב של כעסים ואי מוטיבציה לחיות זה לצד זה, למצב המאפשר הקשבה, שיח והבנה,  ומסייע בעיקר להיות מאושרים כפרט וכמשפחה.

מומלץ לתאם עמי אימון  משפחתי אם אתם מזדהים עם אחד המקרים הבאים או יותר:

  • איכות החיים שלכם כמשפחה נפגעת ואתם זקוקים לסדר ולהכוונה 

  • קיימים קונפליקטים רבים וקשיים בתפקוד המשפחתי

  • קיימות קואליציות משפחתיות.

  • ​המשפחה עברה משבר כגון: גירושין, מוות או מחלה, פיטורין ועוד ומתקשה להתמודד.

  • התמודדות עם מעברים כגון מעבר מקום מגורים או  מעבר של אחד מבני המשפחה.

  • שיש קשיים או אי הסכמות בין הורים מבוגרים לילדיהם לגבי סיוע ועזרה כספית או טיפול בנכדים או לחלופין סיוע בהורים המבוגרים וסיעודיים  ותחושת חוסר הצדק המלווה חלק מבני המשפחה מה שגורם לא במעט מקרים להתמרמרות, מריבות ואף לניתוקים.

  • התארגנות  לחיים החדשים והתמודדות בקשיים לאחר נישואים שניים.

 

 אני מזמינה אתכם לאימון משפחתי, שיסייע לכם לפתור את הסוגיות הבוערות במשפחתכם, לקבל כלים חשובים שיעשו לכם סדר והרבה הגיון  וילמד אתכם מודעות עצמית, מודעת לאחר וצמיחה אישית ומשפחתית.

 

האימון יוביל לשמירת אחדות ושלמות המשפחה כיחידה אחת וחיזוק התחושה של ההשתייכות והזהות המשפחתית  יחד עם שמירת האוטונומיה והאוטנטיות של הפרט במשפחה.

 

מציאת נקודות החוזק של המשפחה. לאפשר למשפחה להיות הכוח המניע של הפרטים שבתוכה.  לאפשר למשפחה לנהל שיח בונה ופורה, ולהוות משענת הדדית.