מבחר הרצאות מרתקות בפסיכולוגיה חיובית וחקר המוח

מבחר הרצאות מרתקות מאתר TED - מאפשרות אינפורמציות נוספות על הכוח הטמון במוח. כוחו של דמיון מודרך. יתרונות בעבודה עם הדמיון. אושר, משמעות, פסיכולגיה חיובית, איך נשפר את איכות חיינו, וכיצד נשתמש בעוצמות, משאבים ויכולות הנמצאים בתוכנו לטובתנו.מייקל מרזניץ', פרופסור, חוקר מוח ונוירופלסטיקאי בהרצאה על החיווט מחדש של המוח. בהרצאה מדבר פרופסור מרזניץ' על היכולת המופלאה של המוח לחווט, לשנות ולהתאים עצמו מחדש. איך ניתן לרתום את הפלסטיות של המוח על מנת לשחזר ולשפר ביצועים, כישורים ותפקודים שאבדו, וכיצד ניתן לרתום אותו לשיפור למידות וזיהוי דפוסים חדשים.

מייקל מרזניץ', פרופסור, חוקר מוח ונוירופלסטיקאי בהרצאה על החיווט מחדש של המוח.


דן גילברט, פרופסור ופסיכולוג מאוניברסיטת הרווארד, מחבר רב המכר "להיתקל באושר", בודק בהרצאה מדוע אנחנו מאושרים? או מה באמת גורם לנו אושר? על שיגיונות הדמיון ותעתועי ראיית הנולד שגורמים לנו לטעות בחיזוי עתידנו ובהערכת שביעות הרצון שלנו כשנגיע אליו. ומסביר כיצד ה"מערכת החיסונית הפסיכולוגית" שלנו מאפשרת לנו להיות מאושרים באמת גם אם דברים לא התנהלו בדיוק כפי שתכננו אותם.

דן גילברט, פרופסור ופסיכולוג מחבר רב המכר "להיתקל באושר": מדוע אנחנו מאושרים?


פרופסור מרטין א. פ. זליגמן, פרופסור לפסיכולוגיה מאוניברסיטת פנסילבניה, חוקר ומפתח תיאוריית "הפסיכולוגיה החיובית", ומייסד המרכז לפסיכולוגיה חיובית. בהרצאתו מלמד פרופסור זליגמן עד כמה חשוב להתמקד בעוצמות שלנו יותר מאשר בחולשותינו. ועל היכולת הבסיסית הטמונה בנו לטפח אושר באמצעות הזדהות ושימוש בנקודות החוזק ובתכונות קיימות כדי להסיט את חיינו למישור חדש וחיובי יותר.

פרופסור מרטין א. פ. זליגמן, המרכז לפסיכולוגיה חיובית. בהרצאה: עד כמה חשוב להתמקד בעוצמות שלנו ?

מחקרה של פרופסור איימי קודי מאוניברסיטת הווארד על שפת הגוף, מגלה שאנחנו יכולים לשנות את תפיסתם של אנשים אחרים לגבינו, אפילו להשפיע על המוח שלנו לשנות את דרך התייחסותנו לעצמנו, רק על ידי שינוי תנוחת הגוף.

Don't fake it till you make it - fake it till you become it amy cuddy

פרופסור איימי קודי מאוניברסיטת הווארד על שפת הגוף.
הרצאתו של פרופסור דניאל כהנמן, זוכה פרס נובל, על ההבדלים בין חוויה וזיכרון. בהרצאה מגלה פרופסור כהנמן כיצד האני "חווה" והאני "זוכר" תופסים אושר באופן שונה, ועל כך שאנחנו בעצם לא בוחרים חוויות , אנחנו בוחרים בין זכרונות של חוויות. גם כאשר אנחנו חושבים על העתיד אנחנו חושבים עליו כעל זכרונות צפויים.

הרצאתו של פרופסור דניאל כהנמן, זוכה פרס נובל, על ההבדלים בין חוויה וזיכרון.

פרופסור ברנה בראון, חוקרת באוניברסיטת יוסטון, במהלך 10 השנים האחרונות ערכה פרופסור בראון מחקרים על פגיעות, אומץ, אותנטיות, בושה ואמפטיה. בהרצאתה היא מספרת כיצד נלמד לחבק את חוסר השלמות והפגיעות שלנו, כך שנוכל להתנהל בחיינו ממקום של אותנטיות והגינות. איך אנחנו מטפחים אומץ, חמלה. והקשר שאנחנו צריכים כדי להכיר בכך שאנחנו מספיקים. ראויים לאהבה, שייכות ושמחה.

פרופסור ברנה בראון, חוקרת באוניברסיטת יוסטון: כיצד נלמד לחבק את חוסר השלמות והפגיעות שלנו, כך שנוכל להתנהל בחיינו ממקום של אותנטיות והגינות?טלי שרוט, נוירולוגית וחברה במחלקה הקוגניטיבית של מדעי המוח באוניברסיטת לונדון, משתפת במחקר חדש הטוען שהמוח שלנו מחווט כך שנוכל להתבונן על חצי הכוס המלאה. בהרצאתה היא עונה על השאלה מה יש במוח שמאפשר לנו להיות אופטימיים, לפעמים אפילו אופטימיים מדי, תוך התייחסות לנושא - איך אופטימיות בעצם מעצבת את הזיכרונות שלנו.

טלי שרוט, נוירולוגית וחברה במחלקה הקוגניטיבית של מדעי המוח באוניברסיטת לונדון, משתפת במחקר חגש על האופטימיות של המוח.
היכולת לשנות, לעדכן ולשכתב את הזיכרונות ומשמעותם ולאחסן אותם מחדש מעלה את השאלות האם מה שאנו זוכרים באמת קרה? האם זה קרה בדיוק כמו שאנחנו זוכרים? והאם ניתן לעבד מחדש זיכרונות קשים או מפחידים המשבשים את חיינו, או מונעים מאיתנו להגשים את המטרות שלנו? (התשובה: כן) כתבה מרתקת של אושרת קוטלר "משכתבת את הזיכרון: דר' שילר וחקר המוח הפורץ דרך" ששודרה בערוץ 10

משכתבת את הזיכרון: ד"ר שילר וחקר המוח פורץ הדרך
לקריאה:
טיפול זוגי באשקלון | מתי מומלץ לפנות לייעוץ זוגי ( ייעוץ זוגי באשקלון)| ציטוטים מעוררי מחשבה |
מיכל ממו - מטפלת זוגית באשקלון | חשיבה חיובית | שלבי האבל בתהליך הפרידה |
שישה צעדים לשליטה רגשית / אנתוני רובינס "להעיר את הענק שבפנים"
מיכל ממו - יועצת זוגית באשקלון
לשקם את הזוגיות | טיפול לפני גירושין | זוגיות בריאה | שלום בית | גישור זוגי |